Zmarł ks. kan. Stanisław Pawul

31 stycznia 2019 r. w szpitalu w Leżajsku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Stanisław Pawul, emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, zamieszkujący na terenie parafii MB Pocieszenia w Gwizdowie (archidiecezja przemyska).

Pogrzeb, z udziałem bp. Pawła Sochy, odbędzie się w rodzinnej parafii zmarłego kapłana w Gwizdowie według następującego porządku:

• Eksporta do kościoła parafialnego w niedzielę 3 lutego 2019 r. o godz. 16.00.
  • Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 4 lutego 2019 r. o godz. 12.00.

Ks. kan. Stanisław Pawul urodził się 12 grudnia 1942 r. w Gwizdowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1965 r. w Przemyślu. Od 1970 r. podjął pracę duszpasterską w naszej diecezji. Pracował jako wikariusz w Gubinie (Trójcy św.) i Głogowie (św. Mikołaja). W 1979 r. został inkardynowany do diecezji gorzowskiej. Był proboszczem w Bobrowicach (1979-1989), Strzelcach Krajeńskich (1989-2004) i Cybince (2004-2017). Pełnił również funkcję wicedziekana w Dekanacie Krosno Odrzańskie i Dekanacie Rzepin oraz dziekana w Dekanacie Strzelce Krajeńskie. W 1995 r. otrzymał tytuł kanonika R.M. W roku 2017 przeszedł w stan spoczynku i zamieszkał w rodzinnej miejscowości.

Zmarłego kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

ks. Andrzej Sapieha
Notariusz Kurii

Foto: www.cybinka.pl

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego