Zmarł ks. Zygfryd Surma

Dnia 5 lipca 2017 r. w Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze, w wieku 93 lat zakończył swoją ziemską pielgrzymkę emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ks. Zygfryd Surma.

Urodzony 23 listopada 1923 r. w Gmurowie, święcenia prezbiteratu przyjął 22 grudnia 1956 r. we Wrocławiu, inkardynowany do diecezji gorzowskiej 29 kwietnia 1978 r.
Posługę kapłańską jako wikariusz pełnił w następujących parafiach: Zieleniewo (obecnie archidiecezja szczecińsko-kamieńska), Sulęcin, Stare Kurowo, Klenica i Świdnica.
W latach 1978-1998 pełnił urząd proboszcza parafii pw. NSPJ w Wicinie.
Od 20 sierpnia 1998 r. przebywał na emeryturze w Strzelcach Krajeńskich, a następnie – od 22 lutego 2016 r. – w Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Biskupa odprawiona zostanie w piątek, 7 lipca br., o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. NSPJ w Wicinie – Dekanat Lubsko. (od godz. 10.00 czuwanie modlitewne). Po Mszy św. ostatnie pożegnanie zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Wicinie (przy kościele).

Śp. ks. Zygfryda Surmę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …