Zmiany w żagańskim kościele na górce

W parafii pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu 8 grudnia pożegnano ks. Jarosława Stosia, który wybrał drogę życia monastycznego w zakonie benedyktyńskim w Ziemi Świętej. Administratorem parafii został dotychczasowy kierownik „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego” – ks. Marcin Siewruk.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Moja obecność dzisiaj w Żaganiu jest też związana z wydarzeniem, które ma miejsce po raz pierwszy w historii naszej diecezji, kiedy nasz kapłan przechodzi do klasztoru benedyktyńskiego w Jerozolimie. Muszę przyznać, że nie ma we mnie radości i entuzjazmu, nie bardzo się godzę na to przejście, ale jeśli to Boża sprawa, to nie ma co z nią walczyć – przyznał biskup. – Ksiądz proboszcz kanonik dr Jarosław Stoś, trzeba o nim trochę powiedzieć, bo nas wszystkich zaskoczył, sprawił nam nie małe zamieszanie…

– Twoje życie kapłańskie jest świadectwem realizacji prymatu obecności Boga w naszym życiu. Oddawałeś się wszędzie z zaangażowaniem w zlecone ci zadania. Takie były również twoje życie i posługa w Żaganiu. Dziękuję ci za odkrycie charyzmatu tego miejsca w naszej diecezji – kultu Bożego Grobu, rozwoju katechezy paschalnej, rozwoju życia wiary, ale także świadectwa chrześcijańskiego życia. Będąc w klasztorze, w sercu chrześcijaństwa, także przez fakt świętego miasta Jerozolimy, pragnę także w imieniu diecezji prosić o to, abyś nie zapomniał o nas w modlitwie. Pragnę cię prosić o to, bo chcemy w oparciu o Bożą łaskę odnawiać nasze życie, zawierzać je jeszcze bardziej Bogu. Bądź naszym ambasadorem w Jerozolimie – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content