poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Sesja plenarna synodu

Kolejna sesja synodu diecezjalnego odbyła 24 października w Paradyżu. Była to to także diecezjalna inauguracja procesu synodalnego, który w całym Kościele rozpoczął papież Franciszek.

GALERIA ZDJĘĆ – CZĘŚĆ 1 i CZĘŚĆ 2

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa w kościele seminaryjnym. Dalsza część spotkania odbyła się na auli św. Józefa, gdzie ks. Dariusz Mazurkiewicz zaprezentował materiał opracowany przez Komisję „Formacja, życie i posługa duchowieństwa”. Natomiast trzecia część spotkania poświęcona była procesowi synodalnemu, poprzez który papież Franciszek zaprasza wszystkich wiernych do dialogu na temat synodalności w Kościele. Nad tematami zaproponowanymi przez Stolicę Apostolską pochylono się w grupach.

Przypomnijmy, że synod diecezjalny jest zgromadzeniem doradczym, zwoływanym przez biskupa diecezjalnego i składającym się zarówno z duchownych, jak i świeckich oraz zakonników. W skład I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wchodzi ponad 200 osób reprezentujących rozmaite środowiska i regiony całej diecezji.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …