Inauguracja roku akademickiego na teologii

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein i w Diecezjalnym Studium Organistowskim 23 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Biskup na wstępie Mszy św. podkreślił, że każde ważne przedsięwzięcie dobrze jest rozpocząć z Bożym błogosławieństwem. – Dlatego dziś chcemy prosić Pana Boga, żeby pobłogosławił ten trud odkrywania prawdy, a także budowania wspólnoty i budzenia w sobie coraz większej odpowiedzialności za drogę, która została nam powierzona na mocy chrztu świętego, na mocy sakramentu bierzmowania – podkreślił bp Lityński.

W homilii biskup odwołując się do liturgii słowa zauważył, że św. Paweł przypomina nam, co oznacza dla chrześcijanina życie w „nowości ” Ducha. – Duch jest obecnością i mocą Bożą, ożywiającą zasadą chrześcijańskiej moralności i duchowości. Duch Boży, który w nas mieszka pozawala iść zwycięsko przez życie, wyzwalając nas spod prawa grzechu i śmierci. Dlatego też Benedykt XVI tak często podkreślał, że u podstaw życia chrześcijańskiego jest zawsze spotkanie z Osobą żyjącego Chrystusa, którego miłość przemienia nas i nadaje kierunek codziennym wyborom. Cały ten rok formacji, który dziś uroczyście inaugurujemy jest dla nas szansą na to spotkanie, na dostrzeżenie i skorzystanie z tych Bożych okazji, w których będziemy mogli stawać się „nowymi” w mocy Bożego Ducha – mówił biskup.

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym studiuje blisko 40 osób. Podobnie na Diecezjalnym Studium Organistowskim.

Podczas Mszy św. posługiwał chór Diecezjalnego Studium Organistowskiego pod dyrekcją ks. dr. Bogusława Grzebienia.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …