Inauguracja roku akademickiego na teologii

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein i w Diecezjalnym Studium Organistowskim 23 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Biskup na wstępie Mszy św. podkreślił, że każde ważne przedsięwzięcie dobrze jest rozpocząć z Bożym błogosławieństwem. – Dlatego dziś chcemy prosić Pana Boga, żeby pobłogosławił ten trud odkrywania prawdy, a także budowania wspólnoty i budzenia w sobie coraz większej odpowiedzialności za drogę, która została nam powierzona na mocy chrztu świętego, na mocy sakramentu bierzmowania – podkreślił bp Lityński.

W homilii biskup odwołując się do liturgii słowa zauważył, że św. Paweł przypomina nam, co oznacza dla chrześcijanina życie w „nowości ” Ducha. – Duch jest obecnością i mocą Bożą, ożywiającą zasadą chrześcijańskiej moralności i duchowości. Duch Boży, który w nas mieszka pozawala iść zwycięsko przez życie, wyzwalając nas spod prawa grzechu i śmierci. Dlatego też Benedykt XVI tak często podkreślał, że u podstaw życia chrześcijańskiego jest zawsze spotkanie z Osobą żyjącego Chrystusa, którego miłość przemienia nas i nadaje kierunek codziennym wyborom. Cały ten rok formacji, który dziś uroczyście inaugurujemy jest dla nas szansą na to spotkanie, na dostrzeżenie i skorzystanie z tych Bożych okazji, w których będziemy mogli stawać się „nowymi” w mocy Bożego Ducha – mówił biskup.

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym studiuje blisko 40 osób. Podobnie na Diecezjalnym Studium Organistowskim.

Podczas Mszy św. posługiwał chór Diecezjalnego Studium Organistowskiego pod dyrekcją ks. dr. Bogusława Grzebienia.

Sprawdź także

Diecezjalna Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”

Doroczna pielgrzymka wspólnoty Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego odbyła się 8 maja. Z pielgrzymami, …

Skip to content