poniedziałek , 10 czerwca 2024

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” – to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 18 stycznia odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w gorzowskiej katedrze.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Wzięli w nim udział przedstawiciele wspólnot chrześcijańskich z Gorzowa Wlkp. i regionu, a także goście z Niemiec. Modlitwie przewodniczył bp Paweł Socha, a homilię wygłosił superintendent Frank Schürer Behrmann z Frankfurtu nad Odrą.

– Bracia i Siostry, zjednoczeni dzisiaj z wiernymi w czterech krańcach świata, gromadzimy się, aby wspólnie zanosić modlitwy o jedność chrześcijan. Nasze nabożeństwo przygotowała Rada Kościołów Bliskiego Wschodu. Teksty są inspirowane spotkaniem mędrców z nowonarodzonym Królem, opisanym w Ewangelii według św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” – mówił na początku nabożeństwa bp Socha.

– Obyśmy, modląc się dzisiaj o jedność Kościoła, ta my, jak i nasze wspólnoty byli także światłami, które prowadzą innych do Jezusa Zbawiciela – dodał.

O tegorocznym spotkaniu mówi ks. Tadeusz Kuźmicki, referent ds. ekumenizmu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

Podobne nabożeństwo, wyjątkowo w późniejszym terminie, zaplanowano na 19 lutego w Zielonej Górze. Odbędzie się ono o godz. 17 w cerkwi greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej przy ul. Boduena 1.

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content