Gorzów Wlkp., jutro Zielona Góra, pojutrze Głogów – w tych trzech miejscach zawsze przed rozpoczęciem roku szkolnego odbywają się Sierpniowe Dni Katechetyczne. 23 i 24 sierpnia z nauczycielami religii modlił się bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Msza św. pod przewodnictwem biskupa, wystąpienie Kuratora Oświaty, wykłady i komunikaty Wydziału Nauki Katolickiej – to w największym skrócie program spotkania. – U progu nowego roku szkolnego katechetycznego gromadzimy się na modlitwie i wokół biskupa, aby prosić o błogosławieństwo na realizację powołania – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Kurii Biskupiej.

W Gorzowie modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który podkreślił, że katecheta nie głosi swoich poglądów. – Za katechetą, za nauczaniem katechety stoi autorytet Kościoła, autorytet samego Boga – mówił kaznodzieja.

– Jednocześnie w tej misji, jaką otrzymał od Chrystusa, Kościół musi być niestrudzony, pokorny i mężny, tak jak Chrystus i Jego apostołowie. Nawet gdy napotyka sprzeciwy, gdy bywa oskarżany na różne sposoby – dodał.

Przede wszystkim zaś nie może zaprzestać głoszenia Ewangelii. – Kto ma iść i głosić? Jest to zadanie ochrzczonych, ponieważ wszyscy na mocy chrztu świętego są współodpowiedzialni za działalność misyjną. Udział w tym dziele jest owocny, jeśli głoszący pozostaje w osobistym zjednoczeniu z Chrystusem – mówił biskup.

– Każdy członek Ludu Bożego na mocy chrztu stał się uczniem – misjonarzem i dlatego niezależnie od swojej funkcji w Kościele i stopnia wykształcenia w wierze jest zawsze aktywnym podmiotem ewangelizacji – dodał.

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content