W gorzowskiej katedrze 14 października Mszę św. w intencji pracowników oświaty odprawił bp Adrian Put.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Biskup w homilii przypomniał, że wieczność jest celem życia każdego człowieka wierzącego. – Nie ma ważniejszego celu, nie ma ważniejszego zadania. Nie ma najistotniejszej rzeczy innej, jak tylko ta jedna czyli osiągnięcie życia wiecznego. I dlatego my jako ludzie wierzący zapraszamy też tych, którzy tej wiary nigdy nie podzielają. Aby żyć tak, żeby Boga poznać i Boga pokochać i w ten sposób wydać prawdziwe owoce życia wiecznego – mówił biskup.

– W kontekście nauki Bożej warto zobaczyć ogromną rolę nauczycieli, wychowawców, katechetów czyli wszystkich tych, którzy trudzą się nad wychowaniem młodego pokolenia. To niezwykle ważne, aby przygotować tych naszych młodych przyjaciół do tego, aby potrafili wybierać autentyczne wartości – dodał.

Na koniec biskup zwrócił się bezpośrednio do nauczycieli. – Chcę wam złożyć ogromny hołd, dziękczynienie, ale jednocześnie zadanie. Tak wychowujcie, tak kształtujcie, tak uczcie, aby to młode pokolenie także dzisiaj i jutro w tym zamęcie wartości potrafiło wybierać wartości autentyczne – mówił bp Put.

– Te które służą ostatecznie człowiekowi bo nawet jeśli w którymś momencie nie podzielają naszej wiary, to mając otwarty umysł, gorące serce odkryją Boga, który jest wartością najwyższą. I z biegiem czasu, kiedy będzie im lat przybywało zrozumieją, że na tym świecie wszystko przemija, jedynie Bóg jako wartość najwyższa i dobro, trwa wiecznie. I warto zrobić wszystko, aby odkryć to Dobro, pokochać Go i żyć Bogiem na co dzień – dodał na zakończenie.

O oprawę Mszy św. zadbało Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli. Ich nowym duszpasterzem został ks. Barnaba Dębicki, który na co dzień posługuje jako wikariusz w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content