Zmiany personalne

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 30 maja br. odebrali dekrety nominacyjne. Poniżej publikujemy listę tegorocznych zmian personalnych w diecezji. Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urząd 1 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia. Terminy zmian odbiegające od wyżej podanych wskazano w nawiasach. Zmiany w parafiach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne uwzględnione są według stanu na dzień publikacji.

PROBOSZCZOWIE

m i a n o w a n i :

ks. Artur Adamczak –  Słońsk
ks. Jacek Golombek –  Kwielice
ks. Robert Golonka –  Łęknica
ks. Krzysztof Hołowczak –  Przytok
ks. Wojciech Jurek –  Różanki
ks. Sławomir Marciniak –  Łęgowo (1.09.2023 r.)
ks. Andrzej Pawłowicz –  Starosiedle
ks. Mariusz Stadnicki –  Deszczno
ks. Kamil Szymczak SAC –  Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski (15.06.2023 r.)
ks. Dariusz Śmierzchalski-

Wachocz

–  Opalewo
ks. Marek Waściński –  Serby

 p r z e n i e s i e n i  :

ks. Paweł Bryk –  Brzeźnica i Chotków – Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
ks. Krzysztof Cochła –  Bytom Odrzański – Jasień
ks. Radosław Gabrysz –  Świebodzin, NMP Królowej Polski – Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
ks. Dariusz Grzelak –  Bobrówko – Małomice i Rudawica
ks. Zbigniew Kobus –  Gorzów Wlkp., Wniebowzięcia NMP – Bytom Odrzański
ks. Mariusz Kołodziej –  Świebodzin, Miłosierdzia Bożego – Gorzów Wlkp., Wniebowzięcia NMP
ks. Jarosław Leśny –  Łagów – Świebodzin, NMP Królowej Polski
ks. Robert Perłakowski –  Starosiedle – Gralewo

z w o l n i e n i :

ks. Alojzy Budnik –  Małomice i Rudawica
ks. Józef Drozd –  Słońsk
ks. Michał Łobaza SAC –  Międzyrzecz, Pierwszych Męczenników Polski (15.06.2023 r.)
ks. Krzysztof Osowski –  Gralewo
ks. Wojciech Skóra –  Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
ks. Roman Wróbel –  Jasień
ks. Wacław Zaborowski –  Kije

 ADMINISTRATORZY

m i a n o w a n i :

ks. Wojciech Błaszczyk –  Kije
ks. Przemysław Janicki –  Łagów
ks. Roman Malinowski –  Brzeźnica i Chotków
ks. Marcin Pracuk –  Bobrówko

 z w o l n i e n i :

ks. Krzysztof Burzyński –  Torzym
ks. Jacek Golombek –  Kwielice
ks. Robert Golonka –  Łęknica
ks. Krzysztof Hołowczak –  Przytok
ks. Wojciech Jurek –  Różanki
ks. Mariusz Stadnicki –  Deszczno
ks. Mateusz Szerwiński –  Łęgowo (01.09.2023 r.)
ks. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz –  Opalewo
ks. Marek Waściński –  Serby

 WIKARIUSZE

m i a n o w a n i  :

ks. Piotr Deptuch –  Gorzów Wlkp., NSPJ
ks. Adam Roguski –  Nowa Sól, św. Michała Archanioła

 p r z e n i e s i e n i  :

ks. Karol Aleksandrowicz –  Gorzów Wlkp., NSPJ – Wschowa, św. Jadwigi Królowej
ks. Tomasz Frączkiewicz –  Żagań, Wniebowzięcia NMP – Świebodzin, NMP Królowej Polski
ks. Piotr Gniewaszewski –  Bytom Odrzański – Głogów, Miłosierdzia Bożego
ks. Paweł Grzesiak –  Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski – Sulęcin
ks. Konrad Jasiewicz –  Małomice i Rudawica – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika
ks. Marcin Krechowicz –  Słubice, Ducha Świętego – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego
ks. Marcin Krzyżanowski –  Głogów, św. Maksymiliana Marii Kolbego – Świebodzin, św. Michała Archanioła
ks. Wojciech Lisiewicz –  Strzelce Krajeńskie – Zielona Góra, Ducha Świętego
ks. Waldemar Murach –  Sulęcin – Głogów, NMP Królowej Polski
ks. Krzysztof Ornatowski –  Świebodzin, św. Michała Archanioła – Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
ks. Tomasz Pastuła –  Świebodzin, św. Michała Archanioła – Głogów, św. Maksymiliana Marii Kolbe
ks. Piotr Pluta –  Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika – Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej
ks. Mateusz Pobihuszka –  Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego – Zielona Góra, Ducha Świętego
ks. Aleksander Ryl –  Zielona Góra, Ducha Świętego – Krosno Odrzańskie
ks. Łukasz Sławiński –  Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela – Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski
ks. Józef Suchan –  Gorzów Wlkp., NMP Królowej Polski – Deszczno
ks. Szymon Tołkacz –  Deszczno – Rokitno
ks. Wiącek Kamil –  Witnica – Słubice, Ducha Świętego
ks. Wysakowski Mariusz –  Głogów, Miłosierdzia Bożego – Witnica
ks. Łukasz Żołubak –  Gubin, Matki Bożej Fatimskiej – Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
ks. Adam Żygadło –  Wschowa, św. Jadwigi Królowej – Żagań, Wniebowzięcia NMP

z w o l n i e n i  :

ks. Tomasz Baczyński –  Kostrzyn nad Odrą, NMP Matki Kościoła
ks. Przemysław Janicki –  Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej (01.08.2023 r.)
ks. Roman Malinowski –  Nowa Sól, św. Michała Archanioła (01.08.2023 r.)
ks. Marcin Pracuk –  Krosno Odrzańskie (01.08.2023 r.)
ks. Robert Szymański –  Głogów, NMP Królowej Polski

 NEOPREZBITERZY

ks. Rafał Kierczuk –  Gorzów Wlkp., NMP Królowej Polski
ks. Damian Swiniarek –  Gubin, Matki Bożej Fatimskiej

 

Sprawdź także

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …

Skip to content