poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Święcenia kapłańskie w katedrze

Dziś w gorzowskiej katedrze pw. Wniebowzięcia NMP bp Tadeusz Lityński udzielił święceń kapłańskich dwóm diakonom. Nowi kapłani to: ks. Rafał Kierczuk i ks. Damian Swiniarek.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który podkreśla, że to wyjątkowy dzień dla diecezji:

Dlaczego ks. Damian Swiniarek zdecydował się na kapłaństwo?

Święcenia, jak podkreśla ks. Rafał Kierczuk, to bardzo wyczekiwany dzień:

Homilię wygłosił bp Paweł Socha, który w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia święceń kapłańskich. – Powołany jest uświęcony konsekracją sakramentu święceń, aby był posłany do zadań mesjańskich, zbawczych w świecie – mówił biskup.

– Głoszenie samego siebie, to pokusa nieustanna i trzeba nieustannie z nią walczyć. Dlatego nie można zapominać o słowa św. Pawła Apostoła: „Nie głosimy bowiem samych siebie, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas – jako sługi wasze przez Jezusa”. A kim jest sługa? To ktoś, kto zna środowisko swego Pana (Trójcę Przenajświętszą), jego mieszkanie, sposób życia. Po drugie: to ktoś, kto jest posłuszny swemu Panu i spełnia jego wolę – dodał.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …