30-lecie kościoła NMP Królowej Polski w Droszkowie

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Droszkowie obchodził swoje 30-lecie. Bp Tadeusz Lityński 2 maja poświęcił rzeźbę ołtarza głównego symbolizującą biblijny motyw winnego krzewu.

Ksiądz Tomasz Trębacz, proboszcz parafii w Przytoku, której filią jest świątynia w Droszkowie, podkreślił zaangażowanie parafian w budowę świątyni przed trzema dekadami. Wielu z nich odeszło już do wieczności, do domu Ojca. Podczas Eucharystii modlono się szczególnie w ich intencji oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących fundatorów świątyni.

– 30 lat istnienia, ale przede wszystkim wielkiej służby i modlitwy w tej świątyni oraz przemiany serc. Doświadczenia łaski miłosierdzia i kształtowania w Bożym duchu. Chcemy podziękować w patronalne święto wspólnoty mieszkańców Droszkowa za świątynię, za piękny akcent ołtarzowy odwołujący się wprost do słów Jezusa: „Ja jestem winnym krzewem, wy jesteście latoroślami” – powiedział bp Tadeusz Lityński.

Kościół w Droszkowie powstał przed 30 laty dzięki współpracy duszpasterza i wiernych, którzy nie szczędzili na budowę ani pieniędzy, ani własnej pracy.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content