„Od świętego Jana do świętego Antoniego” – to hasło nietypowego wydarzenia, które odbyło się 24 czerwca u nowosolskich kapucynów. Budynek w którym mieści się dziś dom zakonny, pierwotnie był szpitalem prowadzonym przez zakon joannitów.
Czytaj więcej »Komunikaty i zapowiedzi
Klenica: 43. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników
Duszpasterstwo rolników diecezji zielonogórsko-gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. To jedyna piesza pielgrzymka organizowana przez duszpasterstwo rolników. W tym roku towarzyszyć będzie jej hasło: „Misjonarze-pielgrzymi”.
Czytaj więcej »Z duszpasterstwem rolników na Jasną Górę
Duszpasterstwo rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już po raz 43. organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Chociaż pielgrzymka tradycyjnie wyrusza z Klenicy, to jednak dzień wcześniej, 1 lipca, pątnicy przejdą z Otynia do Klenicy, by stamtąd podjąć w kolejnym dniu wędrówkę do Częstochowy. Wyjście z Klenicy po mszy św. o godz. 7.00. …
Czytaj więcej »Diecezjalne Forum Inicjatyw Duszpasterskich Kobiet
Pierwsze Diecezjalne Forum Inicjatyw Duszpasterskich Kobiet odbędzie się w sobotę 27 czerwca br. w godz. 10.00-13.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Będzie to spotkanie liderek i przedstawicielek środowisk kobiecego duszpasterstwa. W wydarzeniu weźmie udział bp Adrian Put. W programie m. in. wspólna modlitwa, prezentacja poszczególnych inicjatyw, i debata.
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej







