poniedziałek , 29 kwietnia 2024

Bp Lityński spotkał się z kandydatami do seminarium

​W Lubniewicach trwa spotkanie integracyjno-przygotowawcze dla kandydatów przyjętych do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. 14 września odwiedził ich bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Podczas spotkania z klerykami bp Tadeusz Lityński odniósł się do krzyża znajdującego się w kaplicy lubniewickiego domu rekolekcyjnego. Został wykonany z uratowanych belek wieży katedralnej, która uległa pożarowi 1 lipca 2017 roku. – To znak, który jest nam bardzo blisko bo to jest znak naszej wiary. Widzimy, że Pan Bóg z każdych okoliczności, nawet bardzo tragicznej, potrafi wyprowadzić dobro – zauważył bp Lityński.

– Mówię dziś o tym, ponieważ nasze spotkanie odbywa się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża. Możemy dziś z dumą spojrzeć na krzyż, który jest znakiem wiary. Krzyż to znak zwycięstwa nad śmiercią, krzyż to znak zwycięstwa miłości nad nienawiścią i do tego powołany jest każdy z nas, a na pewno szczególnie ci, którzy wchodzą na drogę tej szczególnej misję kapłańskiej – dodał.

Spotkanie rozpoczęło się 31 sierpnia i potrwa do 19 września. To czas wzajemnego poznania się, modlitwy i formacji, a także dowiedzenia się więcej na temat funkcjonowania seminarium. Kandydatom towarzyszy prefekt – ks. Wojciech Oleśków, ojciec duchowny – ks. Tadeusz Kuźmicki oraz dwóch kleryków.

Czterech kandydatów swoją formację rozpocznie 27 września wraz z innym klerykami w Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, którego alumnat znajduje się w Gorzowie Wlkp.

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki

W piątek 26 kwietnia 2024 r. w szpitalu w Koszalinie, w 72. roku życia i …