poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej

Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej – odprawiane zwykle w piątek poprzedzający Niedziele Palmową – w tym roku wyjątkowo, ze względu na pandemię, odbędzie się w sanktuarium w Rokitnie w sobotę 18 września, w łączności z przypadającym w bieżącym tygodniu świętem Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) oraz liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Bolesnej (15 września). Uczestnicy wędrując pieszo pomiędzy kaplicami kolejnych stacji będą rozważać Mękę i Śmierć Chrystusa. Tegoroczne rozważania, w duchu dziękczynienia za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, poprowadzi ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz powołań.

Program nabożeństwa:
15.00 – Modlitwa do Bożego Miłosierdzia w bazylice rokitniańskiej
16.00 – Msza św. w bazylice
17.15 – przejazd autokarami do pierwszej stacji „Wieczernik”
17.30 – Rozpoczęcie nabożeństwa Kalwarii Rokitniańskiej
21.00 – Apel Maryjny w Bazylice

Dla uczestników nabożeństwo przygotowano poczęstunek.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …