Spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży

Dekanalni duszpasterze młodzieży spotkali się 10 października w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. W naradzie uczestniczył bp Tadeusz Lityński.

Podczas spotkania planowano pracę roczną, rozdzielono funkcje i obowiązki, dyskutowano o problemach w duszpasterstwie młodzieżowym. – Chcemy zaplanować różne wydarzenia dla młodzieży, zwłaszcza te ogólnodiecezjalne, czyli m.in. Diecezjalne Dni Młodzieży, spotkania adwentowe, Niedzielę Palmową – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży. – Będziemy też rozmawiać o przygotowaniach służby liturgicznej w związku z koronacją obrazu Matki Bożej Paradyskiej, o przygotowaniach do Taize we Wrocławiu, do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Są z nami przedstawiciele młodzieży, bo przecież duszpasterstwo młodzieżowe to nie tylko kapłani.

Katarzyna Krawcewicz
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki