Zakończył się jubileuszowy zlot ZHR

ZHR w Polsce ma już 30 lat. Zielonogórscy harcerze swój jubileusz świętowali od 4 do 6 października. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy.

Pierwszego dnia była uroczysta gala i koncert zespołu Cisza Jak Ta, drugiego dnia uroczysty apel i miasteczko zlotowe, a trzeciego dnia odtańczenie belgijki pod zielonogórskim ratuszem oraz Msza św. w kościele pw. św. Franciszka w Zielonej Górze. Liturgii przewodniczył bp Adam Dyczkowski.

Tuż przed Eucharystią z uczestnikami zlotu spotkał się także bp Tadeusz Lityński.

Zielonogórski ZHR ma ponad 250 osób skupionych w gromadach zuchowych, drużynach harcerskich. Dlaczego warto swoje dziecko zapisać do harcerstwa? – Dlatego, że harcerstwo uczy i wychowuje. Tutaj znaleźć można przyjaciół na całe życie, zdobyć nowe umiejętności i ukształtować swój charakter. Dla wielu z nas czas spędzony w mundurze to najpiękniejsze lata życia, a przede wszystkim sposób na życie – podkreśla phm Leszek Masklak.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …