II Diecezjalne Spotkanie Kobiet w Babimoście

W parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście trwa II Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Dotyk Słowa. Kobiece spotkania ze słowem i Słowem – od komunikacji do relacji”.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele parafialnym w Babimoście pod przewodnictwem proboszcza ks. Andrzeja Pieli. Słowo Boże do uczestniczek pielgrzymki skierował jej inicjator ks. Robert Patro, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej.

– Takie spotkania „branżowe” są o tyle potrzebne, ponieważ powodują, że dana płeć może się wspólnie razem spotkać. Mają zupełnie inny charakter. Inaczej mówi się dla mężczyzn, inaczej dla kobiet. Warto wychodzić do nich nie tylko z orędziem Ewangelii, ale także z jakimś elementem budującym kobiecość – tym kim one są, jaki jest Boży pomysł na nie i co Bóg od nich oczekuje. Dlatego myślę, że dzisiejsze spotkanie jest ogromnie ważne, ponieważ otwiera nowe perspektywy – powiedział ks. Patro.

Po Eucharystii w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście zaplanowano dwa bloki, na które złożą się modlitwa, konferencja i miniwarsztat. Część warsztatową pielgrzymki poprowadzą Elżbieta Łozińska i Wiesława Stefan, matka i córka od lat zajmujące się problematyką styku duchowości i psychologii.

Spotkania kobiet nie bez powodu odbywają się w Babimoście. To właśnie w tamtejszym kościele parafialnym znajduje się obraz Najświętszej Maryi Panny czczonej przez wiernych jako Gospodyni Babimojska.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Zmarł ks. kan. Zbigniew Nidecki