poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Akcja 21:20 – Nowenna w intencji Ojczyzny

W dniach 16-24 marca w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, podobnie jak w całej Polsce, będzie odprawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Inicjatywa jest promowana w mediach jako „Akcja 21:20″.

Do włączenia się w tę modlitewną akcję zachęca przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki: „W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. […] Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski”.

Codzienna modlitwa w ramach Nowenny odbywać się będzie w łączności z sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, gdzie po Apelu Jasnogórskim zostaną odmówione modlitwy nowennowe. W parafiach i w prywatnym odprawianiu nowenny można je odmawiać w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Po odczytaniu intencji wyznaczonej na dany dzień należy odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Więcej informacji o Nowennie oraz materiały do jej odprawiania na stronie: Nowenna w intencji Ojczyzny #21:20.

Modlitwa za Ojczyznę
Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przyniosła Imieniu Twemu,
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …