Blisko 150 osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i archidiecezji poznańskiej wystąpiło na I. Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Razem z wykonawcami i uczestnikami śpiewem modlił się bp Tadeusz Lityński.
Gość Niedzielny
czerwiec, 2026
-
22 czerwca
W Gorzowie Wlkp. świadectwo na Marszu dla Życia dały całe rodziny
„Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przeszedł ulicami Gorzowa Wlkp. Świadectwo na głównych ulicach miasta dały całe rodziny z którymi w tym roku wędrował św. Maksymilian Maria Kolbe w znaku relikwii.
-
20 czerwca
Pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich
W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich. Przewodniczył mu bp pomocniczy Adrian Put. Rady coraz bardziej wspierają działania duszpasterskie w dekanatach.
-
20 czerwca
Bp Nykiel: Maryja uczy sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka
„Maryja uczy tutaj zarówno biskupów, kapłanów, jak nas wszystkich ludzi wierzących tej najtrudniejszej życiowej sztuki: sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka, aż do końca” – podkreślił bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, który 20 czerwca przewodniczył uroczystościom ku czci Matki Bożej z Rokitna.
-
19 czerwca
Jubileusz 650-lecia kościoła w Jakubowie
„Kościół Jezusa to Kościół w drodze, a nie zamknięty w twierdzy. (…) Doskonale to rozumiał św. Jakub, który nie był ani strategiem, ani menedżerem, czy urzędnikiem. Był pielgrzymem, był świadkiem, był człowiekiem „drogi” czyli człowiekiem Jezusa!” – mówił bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej podczas uroczystości 650. lecia Kościoła …
-
18 czerwca
Pielgrzymka osób chorych i z niepełnosprawnością do Rokitna
„Uzdrowieni miłością – posłani by kochać” – to hasło 39. pielgrzymki osób chorych i z niepełnosprawnością, która odbyła się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Razem z uczestnikami modlił się bp pomocniczy Adrian Put.
-
18 czerwca
Ulicami Nowej Soli przejdzie Marsza dla Życia i Rodziny
“Czas obronić małżeństwo, czas ochronić życie” – to hasło nowosolskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przejście ulicami Nowej Soli. Wydarzenie zakończy się festynem rodzinnym, a w jego trakcie odbędzie się zbiórka dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.
-
17 czerwca
Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie ma już 650 lat
Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie ma już 650 lat. Uroczystości w tutejszym sanktuarium zaplanowano na piątek 19 czerwca. Weźmie w nich udział bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej.
-
17 czerwca
39. Pielgrzymka Osób Chorych i z Niepełnosprawnością do Rokitna
„Uzdrowieni Miłością – posłani by kochać” – to hasło już 39. Pielgrzymki Osób Chorych i z Niepełnosprawnością, która odbędzie się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Na wspólne spotkanie zaprasza nowy duszpasterz chorych i służby zdrowia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
-
16 czerwca
Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.
„Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przejdzie ulicami Gorzowa Wlkp. 4 km wędrówkę ulicami miasta poprzedzi Msza św., której intencji rodzin, którą odprawi redaktor naczelny miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej