Opis obrazka

Gość Niedzielny

czerwiec, 2026

  • 22 czerwca

    Pierwszy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Grodowcu

    Blisko 150 osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i archidiecezji poznańskiej wystąpiło na I. Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Razem z wykonawcami i uczestnikami śpiewem modlił się bp Tadeusz Lityński.

  • 22 czerwca

    W Gorzowie Wlkp. świadectwo na Marszu dla Życia dały całe rodziny

    „Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przeszedł ulicami Gorzowa Wlkp. Świadectwo na głównych ulicach miasta dały całe rodziny z którymi w tym roku wędrował św. Maksymilian Maria Kolbe w znaku relikwii.

  • 20 czerwca

    Pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich

    W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich. Przewodniczył mu bp pomocniczy Adrian Put. Rady coraz bardziej wspierają działania duszpasterskie w dekanatach.

  • 20 czerwca

    Bp Nykiel: Maryja uczy sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka

    „Maryja uczy tutaj zarówno biskupów, kapłanów, jak nas wszystkich ludzi wierzących tej najtrudniejszej życiowej sztuki: sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka, aż do końca” – podkreślił bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, który 20 czerwca przewodniczył uroczystościom ku czci Matki Bożej z Rokitna.

  • 19 czerwca

    Jubileusz 650-lecia kościoła w Jakubowie

    „Kościół Jezusa to Kościół w drodze, a nie zamknięty w twierdzy. (…) Doskonale to rozumiał św. Jakub, który nie był ani strategiem, ani menedżerem, czy urzędnikiem. Był pielgrzymem, był świadkiem, był człowiekiem „drogi” czyli człowiekiem Jezusa!” – mówił bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej podczas uroczystości 650. lecia Kościoła …

  • 18 czerwca

    Pielgrzymka osób chorych i z niepełnosprawnością do Rokitna

    „Uzdrowieni miłością – posłani by kochać” – to hasło 39. pielgrzymki osób chorych i z niepełnosprawnością, która odbyła się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Razem z uczestnikami modlił się bp pomocniczy Adrian Put.

  • 18 czerwca

    Ulicami Nowej Soli przejdzie Marsza dla Życia i Rodziny

    “Czas obronić małżeństwo, czas ochronić życie” – to hasło nowosolskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przejście ulicami Nowej Soli. Wydarzenie zakończy się festynem rodzinnym, a w jego trakcie odbędzie się zbiórka dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.

  • 17 czerwca

    Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie ma już 650 lat

    Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie ma już 650 lat. Uroczystości w tutejszym sanktuarium zaplanowano na piątek 19 czerwca. Weźmie w nich udział bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej.

  • 17 czerwca

    39. Pielgrzymka Osób Chorych i z Niepełnosprawnością do Rokitna

    „Uzdrowieni Miłością – posłani by kochać” – to hasło już 39. Pielgrzymki Osób Chorych i z Niepełnosprawnością, która odbędzie się 18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Na wspólne spotkanie zaprasza nowy duszpasterz chorych i służby zdrowia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  • 16 czerwca

    Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp.

    „Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przejdzie ulicami Gorzowa Wlkp. 4 km wędrówkę ulicami miasta poprzedzi Msza św., której intencji rodzin, którą odprawi redaktor naczelny miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.