czwartek , 23 stycznia 2020
Strona główna / Wiadomości / Barbórka w Zielonej Górze

Barbórka w Zielonej Górze

W Zielonej Górze 29 listopada świętowali górnicy wydobywający na co dzień ropę i gaz. Przed Akademią Barbórkową jak zawsze była Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Jak co roku zielonogórska Barbórka rozpoczęła się przy pomniku Ignacego Łukaszewicza od złożenia wiązanek kwiatów. – Świętujemy tak, jak tradycja nakazuje. Po złożeniu kwiatów idziemy na Mszę św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego i naszego kapelana ks. Józefa Niżnika. Potem uroczysty przemarsz do Teatru Lubuskiego i wręczenie odznaczeń i jubileuszy – wyjaśnia Krzysztof Krupiński, dyrektor oddziału PGNiG w Zielonej Górze.

Jaki to był rok dla PGNiG? – Stabilny. Trzeba przyznać, że oddział w Zielonej Górze jest największym oddziałem pod względem wydobycia w Polsce. Cały czas jest duże wydobycie ropy, cały czas duże wydobycie gazu i są perspektywy na więcej. Chcemy uruchomić trzy duże inwestycje i jestem przekonany, że to wpłynie na rozwój regionu – podkreśla Krzysztof Krupiński.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W Kościele rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18 – 25 stycznia) pod hasłem …