Adwentowe rekolekcje Caritas w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej rozpoczęły się rekolekcje dla wolontariuszy i pracowników Caritas. Prowadzi je s. Małgorzata Chmielewska.

To czas zatrzymania, wymiany doświadczeń, ale też bycia razem we wspólnocie. – W tym roku rekolekcje poprowadzi wyjątkowa osoba s. Małgorzata Chmielowska ze Wspólnoty “Chleb Życia”. Cieszymy się, że przyjęła nasze zaproszenie. Ufamy, że to pomoże nam wszystkim w naszej codziennej pracy na rzecz osób potrzebujących – wyjaśnia Sylwia Grzyb z Caritas.

Mszy na rozpoczęcie przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który w homilii przywołał słowa z ostatniego orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich: „Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”.

– Papież przypomina, że Kościół jest powołany, aby nie dawał nikomu odczuć, że jest obcy albo wykluczony, ponieważ wszystkich włącza we wspólne kroczenie drogami zbawienia – podkreślił bp Lityński.

– Ociec Święty zachęca wszystkich wolontariuszy, aby nie zatrzymywali się tylko na podstawowych potrzebach materialnych ubogich, ale odkrywali dobroć, która znajduje się w ich sercach – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …