Betlejemskie Światełko Pokoju

Harcerze Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP przekazali 17 grudnia Betlejemskie Światełko Pokoju podczas ekumenicznej uroczystości pod przewodnictwem hm. bp. Adama Dyczkowskiego.

Reprezentanci Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, 6. Gromada Zuchowa „Lolki” z Żar i Próbna Gromada Zuchowa „Fipinki” z Bogaczow uczestniczyli od 9 do 11 grudnia w ogólnopolskim Zlocie Betlejemskiego Światełka Pokoju w Zakopanem. Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Zielonej Góry, po przejęciu go przez lubuskich skautów w górskim schronisku „Głodówka”. W kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze światełko przyjęły lubuskie drużyny i zobowiązały się przekazać je dla wszystkich chętnych.

– Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju nabiera charakteru ekumenicznego, ponieważ wszystkie Kościoły chrześcijańskie cieszą się z narodzenia Jezusa Chrystusa. Ono symbolizuje, że Chrystus do nas przychodzi, zbliża się – powiedział ks. Dariusz Lik, proboszcz zielonogórskiej parafii luterańskiej.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego