Bierzmowanie w areszcie śledczym

Pięciu skazanych z Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu otrzymało 30 maja sakrament bierzmowania z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego.

To nie pierwsza wizyta pasterza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w międzyrzeckim areszcie. – Pan Jezus nikogo nie przekreśla i przychodzi do każdego człowieka, także i do osadzonych. Dar Jego bliskości i uzdrawiająca moc są darowane każdemu, kto tego pragnie – przypomniał bp Tadeusz Lityński.

Przygotowanie czternastoosobowej grupy do bierzmowania rozpoczęło się już dwa lata temu. – Ze względu na dużą rotację więźniów w areszcie ostatecznie do sakramentu bierzmowania przystępuje pięć osób, które przygotowywały się głównie przez katechezy i rozmowy. Każdy z osadzonych odbył spowiedź generalną z całego swojego życia – wyjaśnia ks. Marek Rogeński SAC.

Kapelan międzyrzeckiej placówki podkreśla, że w jego posłudze najważniejsze jest bycie i rozmowa. – To klucz do tego, aby podprowadzać więźniów do Pana Boga i dać im możliwość nadrobienia straconego czasu, aby mogli skorzystać z sakramentu chrztu czy bierzmowania. Ta posługa nie ogranicza się jednak tylko do osadzonych, ale obejmuje także funkcjonariuszy, którym udzielam ślubu, a także chrzczę ich dzieci – wyjaśnia palotyn.

Sakrament bierzmowania przyjął między innymi Kamil, który w sierpniu tego roku wyjdzie na wolność. – Jestem katolikiem i chcę przyjąć dary Ducha Świętego – podkreśla osadzony.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content