Boże Ciało w Gorzowie Wlkp.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu staje się niewyczerpanym źródłem świętości – powiedział w homilii bp Tadeusz Lityński.

W Gorzowie Wlkp. procesja eucharystyczna pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego wyruszyła z kościoła pw. Chrystusa Króla i zakończyła się homilią i błogosławieństwem na placu przed katedrą.

– Eucharystia pojęta jako zbawcza obecność Jezusa we wspólnocie wiernych i jako jej pokarm duchowy, jest czymś najcenniejszym, co Kościół posiada na drogach historii. Dlatego trzeba nam zwrócić uwagę na adorację, jako praktykę miłości Boga – mówił bp Tadeusz Lityński.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu staje się niewyczerpanym źródłem świętości – dodał.

Biskup przypomniał, że zwykłą formą adoracji jest przyklęknięcie na jedno kolano chociażby przed Najświętszym Sakramentem znajdującym się w tabernakulum. – Uroczystą formą adoracji jest wystawienie Chleba eucharystycznego w monstrancji i towarzyszące temu ceremonie. Szczególnymi zaś formami adoracji jest tzw. adoracja wieczysta czyli stałe wystawienie Chleba eucharystycznego w niektórych kościołach lub kaplicach – mówił pasterz diecezji.

– Codzienna adoracja, która w naszym mieście była realizowana do czasu pożaru katedry. Dlatego jednym z argumentów szybkiego remontu katedry jest umożliwienie adoracji Najświętszego Sakramentu – dodał.

Co roku ze sztandarem swojej parafii przychodzi pani Danuta Stabrowska. – Przychodzimy tutaj, żeby dać świadectwo wiary. Chcę swoją obecnością powiedzieć światu, że bez Boga nie ma życia. To w nim jest źródło życia. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko inne też będzie na pierwszym miejscu – zapewnia pani Danuta z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content