Biskup przekazał środki na rzecz hospicjów i oddziałów zakaźnych szpitali

Bp Tadeusz Lityński w imieniu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przekazał na ręce diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia i chorych wsparcie finansowe na rzecz hospicjów i oddziałów zakaźnych szpitali w Gorzowie i Zielonej Górze. Wydarzenie z udziałem lubuskich mediów odbyło się 20 marca w siedzibie Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Środki w postaci 130 tys. zł. zostały zebrane z okazji Światowego Dnia Chorego w naszej diecezji. – Bardzo serdecznie dziękuję za ten dar serca. Dzielimy go w tej chwili z tymi, którzy są w trudnej sytuacji. Przy tej okazji pragnę również poinformować o codziennej Mszy św. za chorych i służbę zdrowia. Proszę również wszystkich o modlitwę każdego dnia o godz. 20.30, jak też o Duchową Adopcję Personelu Medycznego, który jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. Niech to będzie wyraz naszej jedności i solidarności w tym trudnym czasie – powiedział ksiądz biskup.

Zebrane środki w obecności lubuskich mediów zostały przekazane diecezjalnemu duszpasterzowi służby zdrowia i chorych ks. Tomaszowi Duszczakowi. – Te środki przekażemy do dyrektorów poszczególnych placówek, którzy najlepiej wiedzą jakie są dzisiaj potrzeby, na co te środki zostaną przeznaczone. My je powierzamy natomiast to od poszczególnych dyrektorów zależy na co te środki zostaną wydane, w której mierze pomocy z dzisiejszą pandemią – mówił ks. Duszczak. – Środki są niezbędne, ale potrzeba także wsparcia duchowego. Jako diecezjalny duszpasterz a zarazem kapelan nowosolskiego szpitala widzę ogromną potrzebę bliskości obok personelu medycznego, wspierania go w wymiarze duchowym. Stąd też została podjęta inicjatywa codziennej Mszy św. w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia naszej diecezji, po to, by nie tylko być z nimi w sposób fizyczny jako kapelani, ale także by medycy odkrywali naszą duchową łączność. Z informacji zwrotnych wiem, że są oni za to ogromnie wdzięczni – dodał duszpasterz.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim