Bp Lityński prosi o duchową adopcję modlitewną lekarzy i pielęgniarek

– Teraz tej modlitwy potrzebują tak bardzo także znani nam lekarze i pielęgniarki. Niech dokona się osobista duchowa adopcja modlitewna konkretnych osób, które służą chorym – apeluje bp Lityński.

Dziś podobnie jak w poprzednich dniach księża i świeccy modlą się o godz. 20.30 na różańcu. Modlitwa różańcowa to odpowiedź na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – abp. Stanisława Gądeckiego, który 14 marca powiedział: „Osobiście każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu i o to samo proszę kapłanów w kościołach, a także Was wszystkich w Waszych domach. Trwajmy w modlitewnej jedności”.

Taka modlitwa oczywiście co wieczór odbywa się w kaplicy domu biskupiego w Zielonej Górze. – W nadzwyczajnej sytuacji dla Kościoła i Ojczyzny, proszę wszystkich diecezjan o modlitwę różańcową, codziennie o 20.30. Indywidualnie, a może rodzinnie w intencji ochrony przed koronawirusem – apeluje bp Tadeusz Lityński.

– Teraz tej modlitwy potrzebują tak bardzo także znani nam lekarze i pielęgniarki. Niech dokona się osobista duchowa adopcja modlitewna konkretnych osób, które służą chorym – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …