Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny

W Polsce szeroko rozpowszechniony jest zwyczaj błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny, który jednak w tym roku – ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią – nie odbędzie się w kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wierni mogą pobłogosławić pokarmy w swoich domach łącząc się duchowo z obrzędem sprawowanym przez bp. Tadeusza Lityńskiego w katedrze gorzowskiej. Transmisję telewizyjną tego wydarzenia przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski w Wielką Sobotę 3 kwietnia o godz. 11.00. Wierni mogą również posłużyć się obrzędem, który sprawuje się w gronie rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. Pomoc do jego przeprowadzenia można pobrać tutaj: wersja pełna / wersja skrócona.

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone …