Bp Lityński prosi o wcielanie w życie słów Jana Pawła II z Gorzowa

– Wyrazem realizacji tego testamentu jest też troska o życie wiary, o życie modlitwy dzisiaj i w przyszłości w naszej wspólnocie diecezjalnej. – mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat Jana Pawła II w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Homilię w czasie Mszy św. dziękczynnej wygłosił bp Tadeusz Lityński. – W przeddzień 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II zostaliśmy zobowiązani jako wierzący i Polacy, w kraju i zagranicą w duchu wdzięczności do modlitwy, wyrażającej Bogu uwielbienie i wdzięczność za Jego moc i dobroć ukazaną w życiu Św. Jana Pawła II. Staję w trudnej sytuacji, co wypada dzisiaj powiedzieć, do czego się odwołać? I przychodzi mi na myśl poemat, który ukazał się w 2003 roku Tryptyk Rzymski, w którym nasz Święty Rodak starał się dać odpowiedź na czym polega nasze podobieństwo do Boga i Boże podobieństwo w nas – mówił na początku duchowny.

– Ukazał nam, co znaczy być człowiekiem: tzn. dać siebie w miłości, która czyni nas podobnymi do Boga. Tę miłość pięknie ukazał nam Jezus Chrystus w swoim Słowie i całym życiu, ale jak usłyszeliśmy Jezus zapowiedział uczniom, że będzie prosił, aby otrzymali Ducha Św., Ducha Miłości. Ten Duch miłości ujawnił się w życiu św. Jan Pawła II – dodał.

W homilii kaznodzieja przytoczył słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 2 czerwca 1997 roku w Gorzowie Wlkp. i poprosił wiernych, aby ten testament wcielać w życiu naszej diecezji:

Galeria zdjęć: TUTAJ

Mszę św. transmitowała TVP3 Gorzów Wlkp. i Radio Zachód.

(Materiał ze strony Gościa Niedzielnego – oddział zielonogórsko-gorzowski: ZGG.GOSC.PL)

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content