Bp Lityński w ośrodku Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna

Kąpiele w jeziorze, gry terenowe, rozgrywki sportowe, dyskoteki i ogniska, ale to nie wszystko. W Długim k. Strzelec Krajeńskich dba się także o wiarę.

Ok. 1200 dzieci i młodzieży na różnych obozach i koloniach skorzysta w te wakacje z Ośrodka Kolonijnego Sportowo-Wypoczynkowego w miejscowości Długie k. Strzelec Krajeńskich. Od 1998 roku prowadzi go Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna z Gorzowa Wlkp..

28 lipca z uczestnikami obozów i kolonii, kadrą, a także mieszkańcami spotkał się bp Tadeusz Lityński, który odprawił tu niedzielną Mszę św.

– W czasie wakacji słychać, szczególnie w niedzielę, bicie dzwonów, które wołają na wyjątkową rozmowę, wyjątkowe spotkanie. Wiemy o jakiej rozmowie i jakim spotkaniu chcę powiedzieć. Ten głos dzwonów i to zaproszenie na modlitwę musi się przedostać przez mur obojętności, ale także niechęci wielu ludzi, którzy uważają, że nie ma potrzeby zwracać się do Boga i nie ma potrzeby słuchać Boga – mówił biskup w homilii.

–  Dobrze, że są takie miejsca, że są świątynie, gdzie człowiek wierzący podejmuje rozmowę z Bogiem, odpowiada na Boże wezwanie, czyli zanosi modlitwę – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …