Bp Tadeusz na oazowym Dniu Wspólnoty w Paradyżu

Trzynasty dzień rekolekcji oazowych to Zesłanie Ducha Świętego, a także Dzień Wspólnoty, na którym spotykają się różne wspólnoty, aby wspólnie dzielić się radością przeżywanych rekolekcji.

W Wyższym Seminarium Duchownym 29 lipca spotkała Oaza Dzieci Bożych z Rokitna, Oaza Nowej Drogi z Łagowa i Oaza Rodzin z Kęszycy Leśnej. Gospodarzem spotkania była Oaza Lektorska z Paradyża. Był meldunek z rekolekcji, piosenka oazy, prezentacja znaku, godzina świadectwa, Eucharystia i nabożeństwo Odpowiedzialności i Misji.

Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który przypomniał o niezwykłej roli Ducha Świętego w życiu chrześcijan. – W Kościele, we wspólnocie Kościoła, która jest żywym organizmem, pełnimy różne funkcje. (…) Ale tworzymy żywy Organizm, który jest ożywiany łaską Ducha Świętego. Tą Osobą, która nas łączy i rozwija, jest Osoba Ducha Świętego – przypomniał biskup.

– Duch Święty jest Duchem miłości, który poprowadzi nas do jedności z Bogiem, takiej mocnej, że możemy Bogu powiedzieć: „Boże kocham Cię”. Do takiej miłości prowadzi nas również droga rekolekcji oazowych. Myślę, że jako oazowicze możemy już dzisiaj powiedzieć: „Panie Jezu, kocham Cię. Chcę Cię poznawać przez Twoje słowo, przez modlitwę i udział we wspólnocie Kościoła”. Takiego świadectwa życzę na każdy dzień naszego życia – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content