Bp Tadeusz Lityński dziękuje Franciszkanom z Zielonej Góry

Zielonogórscy Franciszkanie obchodzą w tym roku dwa jubileusze: 20 – lecie przybycia do Zielonej Góry i powstania w mieście pierwszej franciszkańskiej parafii. Świętowanie rozpoczęli już 2 października. Zwieńczenie obchodów miało miejsce 6 października uroczystą sumą odpustową z udziałem Franciszkanów i zaproszonych gości.

Swoją wdzięczność za 20 lat posługi oo. Franciszkanów w Zielonej Górze wyraził bp Tadeusz Lityński. – Jako parafianin, mieszkający na terenie tej parafii pragnę wyrazić moją wdzięczność za 20 lat ofiarnej służby, pracy duszpasterskiej, ewangelizacyjnej Franciszkanów w Zielonej Górze, ale też budowy dwóch kościołów – pierwszy Kościół to ten żywy Kościół, złożony z obecnych wiernych przynależących do tej wspólnoty parafialnej, Kościół żywej wiary, miłości do Boga i drugiego człowieka; drugi to ten, który Franciszkanie budują w oparciu i z pomocą św. Franciszka – powiedział pasterz diecezji. – Chciałbym podziękować wszystkim Franciszkanom, którzy tutaj przez lata pracowali i pracują dzisiaj, za pełnioną posługę. W ramach tego skromnego jubileuszu życzę im ciągłego pomnażania wiary, żeby to się mogło realizować bardzo owocnie i skutecznie z pomocą św. Franciszka, tutaj, w parafii franciszkańskiej w Zielonej Górze.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”