Bp Tadeusz Lityński pomógł sadzić las

W Dzień Dziecka uczniowie zielonogórskich szkół zasadzili lipy i świerki w Przysiółku Rybno k. zielonogórskiej Świdnicy. Wszystko w ramach akcji „Łączą nas drzewa”. Pomógł też delegat KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

„Łączą nas drzewa” to nazwa kampanii zainaugurowanej wiosną tego roku przez prezydenta Andrzeja Dudę z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów.

Leśnicy do sadzenia lip i świerków zaprosili najmłodsze pokolenie, które będzie dorastało wraz z posadzonymi drzewami. W sadzenie lasu zaangażowali się przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich i miejskich.

Dobry przykład dał także bp Tadeusz Lityński. – Jestem tutaj z prostego powodu, ponieważ świat, jak przypomina papież Franciszek, jest naszym domem i o niego należy zadbać. I tak jak dzisiaj w dzień dziecka oczy rodziców zwracają się na dzieci. I dobrze, że w takim dniu zwracamy uwagę na małe drzewa potrzebujące wsparcia, aby w przyszłości dały nam tlen, zabsorbowały dwutlenek węgla i pozwoliły w ich cieniu odpocząć – mówił bp Tadeusz Lityński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa.

– To bardzo ważne, aby w tym świecie zaawansowanych technologii i niszczenia środowiska naturalnego wykorzystywać wszystkie okazje, żeby nieść ratunek dla naturalnego środowiska przyrody. Każda akcja wspierająca środowisko jest ważna – dodał.

W akcji sadzenia lasu wziął także duszpasterz zielonogórskich leśników – ks. Mirosław Donabidowicz.

W województwie lubuskim lasy zajmują jedną trzecią powierzchni.

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content