Bp Tadeusz Lityński spotkał się z przedstawicielami mediów diecezjalnych

Bp Tadeusz Lityński 8 stycznia spotkał się z przedstawicielami mediów diecezjalnych. Spotkanie odbyło się w Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze. Przyczynkiem do spotkania była ostatnia wizyta rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski – ks. Pawła Rytel – Andrianika w Rokitnie na temat „Obecności Kościoła w mediach społecznościowych”.

Z księdzem biskupem spotkali się dziennikarze na co dzień posługujący w diecezjalnych tygodnikach takich jak Niedziela i Gość Niedzielny oraz redaktorzy diecezjalnej rozgłośni radiowej Radia Plus.

Spotkanie dotyczyło obecności i roli Kościoła diecezjalnego w mediach społecznościowych. – Bezpośrednim przyczynkiem do tego spotkania jest niedawna wizyta rzecznika prasowego KEP, ks. Pawła Rytel – Andrianika, a także pewne postulaty, które łączą się z misyjnością Kościoła, mediów w tym zakresie nie tylko oficjalnym, ale także w tym zakresie, który określa się mianem mediów społecznościowych – powiedział ksiądz biskup. – Chciałbym poprosić o radę, pomoc, o jakąś refleksję i jakieś konkretne propozycje i rozwiązania, które będą wpływały na obecność i życie Kościoła diecezjalnego w tych przestrzeniach. Okazuje się, że dzisiaj jest to bardzo ważny wymiar, za który także bierzemy odpowiedzialność.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Msza z poświęceniem krzyżma