poniedziałek , 14 czerwca 2021

Archiwum wiadomości

LUBNO pw. św. Józefa

ks. Tomasz BIELACHOWICZ (20.08.2007) – proboszcz Liczba wiernych: 1760 Erygowana: 26 sierpnia 1985 r. Odpust: 19 marca Historia Kościoły (Msze św. w niedzielę) LUBNO – pw. św. Józefa (8.00, 13.00) Bud. koniec XIII w., protogotyk, zachodni portal odnowiono w 1700 r., pośw. 17 marca 1946 r. STANOWICE – pw. MB …

Czytaj więcej »

LUBISZYN pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ks. Krzysztof CZEKAJ (1.08.2014) – proboszcz Liczba wiernych: 1393 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 15 sierpnia Historia Parafia powstała po II wojnie światowej i zamieszkali ją ludzie z wszystkich stron Polski. Organizatorem parafii był ks. Ludwik Chrapko, kapłan archidiecezji lwowskiej. Parafia ta dwukrotnie była dzielona, najpierw 5 września 1950 …

Czytaj więcej »

JENIN pw. św. Michała Archanioła

ks. kan. mgr Zbigniew BUJANOWSKI (22.08.2001) – proboszcz Liczba wiernych: 1900 Erygowana: 24 czerwca 1987 r. Odpust: 29 września Historia Parafia powstała z podziału parafii w Bogdańcu. Kościoły (Msze św. w niedzielę) JENIN – pw. św. Michała Arch. (8.00, 12.30) Bud. XIX w., gotyk, pośw. 29 czerwca 1945 r. CHWAŁOWICE …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. Trójcy Świętej

ks. kan. Henryk JACUŃSKI (25.08.1994) – proboszcz ks. mgr Michał GŁAWDEL (25.08.2020) – wikariusz Liczba wiernych: 3550 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: Niedziela Najświętszej Trójcy Historia Początki parafii sięgają XIV w. W dokumencie z 1393 r. po raz pierwszy wskazuje się na istnienie kościoła na Wieprzycach. Wojna trzydziestoletnia nie …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. św. Wojciecha

ks. kan. mgr Andrzej SZKUDLAREK (7.06.1983) – proboszcz ks. mgr Sebastian MUŃKO (25.08.2018) – wikariusz ks. mgr Piotr Karol KAMIŃSKI (12.11.2018) – wikariusz ks. kan. lic. mgr Henryk GRZĄDKO (22.08.1997) – duszpasterz CPC im. Jana Pawła II Centrum Pomocy Człowiekowi im. Jana Pawła II ul. Słoneczna 63, 66-400 Gorzów Wlkp., …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

ks. kan. mgr Grzegorz POLOWCZYK (1.08.2012) – proboszcz ks. mgr Grzegorz KUPERSKI (24.08.2015) – wikariusz ks. mgr Józef SUCHAN (25.08.2017) – wikariusz ks. lic. mgr Grzegorz LASKOWSKI (10.09.2018) – wikariusz ks. infułat kan. prof. dr hab. Roman HARMACIŃSKI (1.09.2007) – kustosz honorowy sanktuarium św. Weroniki Giuliani ks. kan. mgr Stanisław …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. Najświętszego Zbawiciela

ks. kan. mgr Andrzej TOMYS (1.02.2001) – proboszcz ks. mgr Wojciech ŻABIŃSKI (26.08.2019) – wikariusz ks. mgr Adam SKUBIS (25.08.2017) – wikariusz Liczba wiernych: 7313 Erygowana: 1 lutego 2001 r. Odpust: 9 listopada Historia 17 grudnia 2000 r. bp Edward Dajczak pobłogosławił kaplicę pw. Najśw. Zbawiciela, wokół której rozpoczęto tworzenie …

Czytaj więcej »

BACZYNA pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła

ks. mgr Jarosław ZAGOZDA (9.01.2010) – proboszcz Liczba wiernych: 1950 Erygowana: 17 czerwca 1976 r. Odpust: 29 czerwca Historia Parafię erygował bp Wilhelm Pluta. Została ona utworzona z podziału parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Do nowej parafii w Baczynie przydzielono także Racław oraz Marwice. 2 marca 1975 r. obowiązki …

Czytaj więcej »