Debata o pokoju we Frankfurcie nad Odrą

„80 lat po napaści na Polskę. O chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój” – to hasło polsko-niemieckiej debaty, która odbyła się 9 maja w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą.

„80 lat po napaści na Polskę. O chrześcijańskiej odpowiedzialności za pokój” – te słowa były hasłem przewodnim debaty dzień po rocznicy zakończenia II wojny światowej i niespełna cztery miesiące przed okrągłą rocznicą jej wybuchu. Debata, którą zorganizowało Katolickie Centrum Studenckie w Słubicach, nawiązywała również do wydarzeń sprzed 30 lat i otwarcia granic pomiędzy Wschodem a Zachodem.

Uczestnikami debaty byli: bp Markus Droege (ewangelicki Kościół Berlin-Brandenburgia-Górne Łużyce), prymas senior abp Henryk Muszyński, abp dr Heiner Koch (diecezja Berlin), generalna superintendent Teresa Rinecker (biskup regionalny w Görlitz), bp Waldemar Pytel (diecezja ewangelicko-augsburska we Wrocławiu) oraz bp Tadeusz Lityński (ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej).

Po debacie odbyło się polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne: „Szukaj pokoju, idź za nim! (Ps. 34, 15), któremu przewodniczył prymas senior Polski – abp Henryk Muszyński.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …