Obraz św. Józefa w Żarach w parafii NSPJ

Obraz Maryi i św. Józefa trzymającego za rękę małego Jezusa trafił 8 maja do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach. Trwa diecezjalna peregrynacja pod hasłem: „Milczeć, walczyć, kochać”.

W imieniu parafian św. Józefa przywitał pan Andrzej Trojak. – Kościół ustanowił ku Twojej czci dwa święta! Jedno z nich wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Św. Józefie otocz swoją opieką rodziny robotników, rzemieślników, cieśli i ludzi nauki. Wspieraj nas w misji zawodowej i prowadź do właściwych wyborów życiowych – mówił pan

Później św. Józefa przywitał miejscowy proboszcz. – Św. Józefie otoczyłeś opieką i troską serce Maryi i Jezusa. Zadbałeś o ich godny byt i bezpieczeństwo ich serc – mówił ks. Krzysztof Kwaśnik.

– Bądź w sercu Kościoła, bądź w sercu tego naszego Kościoła, naszej parafii i bądź w sercu naszych rodzin. Bądź także w sercu wszystkich mężczyzn: dziadków, ojców, synów. Bądź patronem, bądź wsparciem i bądź opiekunem, aby nasze serca rozbrzmiewały Bożą miłością – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …