niedziela , 28 kwietnia 2024

Dekret dla prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Prezesem diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na kolejną kadencję został Jakub Kusiowski. Dekret nominacyjny w zielonogórskiej siedzibie stowarzyszenia 2 grudnia wręczył mu bp. Tadeusza Lityńskiego.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Wręczenie odbyło się przed Mszą św. w kaplicy zielonogórskiego domu „Emaus”. W homilii bp Tadeusz Lityński zauważył, że mimo pandemii Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nie ustaje w działaniach. – Ważną rzeczą w każdym działaniu jest życie modlitwy jako spotkanie z Jezusem i formacja. Ja sam muszę zobaczyć ten głód w sobie, bo tylko wtedy mogę doświadczyć karmiącego mnie Boga – zauważył biskup.

– Pokazuje to piękno wiary, która jest spotkaniem Boga przy stole, który karmi, ale i pomnaża to, co na stole eucharystycznym składamy. Nawet jeśli wydaje nam się, że to za mało, co mamy, Bóg jest w stanie doprowadzić to do obfitości nie tylko dla nas samych, ale i dla tych, do których nas posyła – dodał.

Na koniec bp Lityński zacytował papieża Benedykta XVI: „Cud nie dokonuje się z niczego, ale jest wynikiem pierwszego skromnego podziału tego, co mieli ze sobą uczniowie. Jezus nie prosi nas o to, czego nie mamy, ale pokazuje nam, że jeżeli każdy ofiaruje to niewiele, czym dysponuje, może wciąż na nowo dokonywać się cud: Bóg potrafi pomnożyć nasz mały gest miłości i dać nam udział w swoim darze”.

Pasterz diecezji zaapelował też do kaesemowiczów: – Nie bojąc się nakładanego na siebie zadania i obowiązków, idźmy z odwagą w nasze życie, ale nade wszystko w życie Kościoła.

Tego dnia bp Tadeusz Lityński wręczył dekret nowemu prezesowi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ponownie został nim Jakub Kusiowski z Zielonej Góry .

Przypomnijmy, że asystentem diecezjalnym KSM jest ks. Marcin Bobowicz.

Źródło: zgg.gosc.pl

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …