niedziela , 28 kwietnia 2024

Dzień Modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie

W II niedzielę Adwentu, przypadającą w tym roku 6 grudnia, Kościół w Polsce już po raz dwudziesty pierwszy obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie wspólnot katolickich w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Wielu Polaków związanych jest z tymi obszarami ze względu na pochodzenie czy historię swojej rodziny. Zebrane w tym dniu ofiary zostaną przeznaczone na budowę i renowację kościołów, plebanii, sal katechetycznych, dzieł charytatywnych i formacyjnych prowadzonych przez parafie i ośrodki duszpasterskie.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …