Dzień Modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie

W II niedzielę Adwentu, przypadającą w tym roku 6 grudnia, Kościół w Polsce już po raz dwudziesty pierwszy obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie wspólnot katolickich w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Wielu Polaków związanych jest z tymi obszarami ze względu na pochodzenie czy historię swojej rodziny. Zebrane w tym dniu ofiary zostaną przeznaczone na budowę i renowację kościołów, plebanii, sal katechetycznych, dzieł charytatywnych i formacyjnych prowadzonych przez parafie i ośrodki duszpasterskie.

Ks. kan. Adrian Put mianowany biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

28 czerwca 2022 r. o godz. 12.00 Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła komunikat o nominacji …