Dekret ustanawiający kościoły stacyjne w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z okazji Jubileuszu Miłosierdzia 2015-2016

Dekret ustanawiający kościoły stacyjne
w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
z okazji Jubileuszu Miłosierdzia 2015-2016

Dnia 8 grudnia 2015 r. decyzją Ojca Świętego Franciszka rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Papież Franciszek w liście zapowiadającym Rok Święty wyraził pragnienie, aby wierni mogli uzyskać w tym czasie odpust, odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, jak również do Bram Miłosierdzia otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego. W odpowiedzi na pragnienie Ojca Świętego i w trosce o dobro duchowe wszystkich członków wspólnoty diecezjalnej, a także osób przebywających na terenie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, postanawiam, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża) mogą uzyskać wierni, którzy na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia przejdą przez Drzwi Święte w wyznaczonych świątyniach. Są nimi:

• – Kościół Katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.;
  • – Kościół Konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze;
  • – Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie;
  • – Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach;
  • – Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie;
  • – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie;
  • – Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu;
  • – Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Uroczyste otwarcie Bram Miłosierdzia w tych kościołach odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 13 grudnia br.

Zgodnie z wolą Ojca Świętego Rok Jubileuszowy zakończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 r.

Wszystkim duszpasterzom i wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa na jubileuszową drogę przyjmowania Bożego Miłosierdzia.

+Stefan Regmunt
Administrator Apostolski
Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

+ Tadeusz Lityński
Promowany na urząd
Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego

Zielona Góra, 3 grudnia 2015 r.
Znak: B1-2/15

Pliki do pobrania: Dekret ustanowienia Kościołów Jubileuszowych

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone …