Diecezjalna Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”

Doroczna pielgrzymka wiernych zrzeszonych w Dziele Duchowej Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża” odbędzie się w niedzielę 7 maja br. Uczestnicy pielgrzymki odwiedzą seminarium duchowne w Paradyżu, gdzie wezmą udział w modlitwie.
Szczegółowy program wydarzenia:
  • 11.00 – godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i konferencja ascetyczna
  • 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta
  • 14.30 – spotkanie w kościele
  • 15.00 – nabożeństwo majowe, zawierzenie dzieła duchowej pomocy powołaniom Matce Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich i zakończenie pielgrzymki

„Przyjaciele Paradyża” to stowarzyszenie powołane przez biskupa zielonogórsko-gorzowskiego w celu wspierania powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Członkowie dzieła zobowiązują się do codziennej modlitwy o powołania, podejmowania innych inicjatyw powołaniowych oraz wspierania materialnego seminarium duchownego w Paradyżu i diecezjalnego duszpasterstwa powołań.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …