poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża

W sobotę 6 maja br. odbędzie się Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Paradyża. Jej tegoroczne hasło to słowa Jezusa zapisane w Ewangelii wg św. Jana: „Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem”.
Program spotkania:
  • 8.30 Otwarcie recepcji, możliwość zwiedzania
  • 9.30 Blok modlitewno-katechetyczny (z podziałem na grupy wiekowe: grupa młodsza w kościele, grupa starsza w auli św. Józefa, młodzież w kaplicy na I piętrze, dorośli lektorzy akolici i nadzwyczajni szafarze Najśw. Sakramentu w sali św. Tomasza)
  • 11.30 Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta z obrzędem błogosławieństwa do pełnienia funkcji lektora
    13.00 Piknik ministrantów
  • 13.30 Blok konkursowo-sportowy (finał piłkarskiej ligi ministranckiej, konkurs liturgiczny, gra terenowa w ogrodach paradyskich, konkurencje sportowe przygotowane przez KSM)
  • 15.45 Wręczenie nagród
  • 16.00 Zakończenie
Podczas tegorocznej pielgrzymki uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć sprzęt wojskowy, wykonać przygotowane dla nich zadania i konkurencje oraz otrzymać materiały promocyjne na specjalnym stanowisku przygotowanym przez Wojsko Polskie.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …