poniedziałek , 18 marca 2024

Diecezjalna Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”

Doroczna pielgrzymka wiernych zrzeszonych w Dziele Duchowej Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża” odbędzie się w niedzielę 8 maja 2022 r. Uczestnicy pielgrzymki odwiedzą seminarium duchowne w Paradyżu, gdzie wezmą udział w modlitwie.
Szczegółowy program wydarzenia:
11.00 – godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i konferencja ascetyczna
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy
14.30 – spotkanie w kościele
15.00 – nabożeństwo majowe, zawierzenie dzieła duchowej pomocy powołaniom Matce Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich i zakończenie pielgrzymki
„Przyjaciele Paradyża” to stowarzyszenie powołane przez biskupa zielonogórsko-gorzowskiego w celu podejmowania modlitwy i dzieł apostolskich na rzecz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Członkowie dzieła zobowiązują się do codziennej modlitwy o powołania oraz do wspierania materialnego seminarium duchownego w Paradyżu oraz diecezjalnego duszpasterstwa powołań.

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …