poniedziałek , 18 marca 2024

Pielgrzymka służby liturgicznej do Paradyża

W sobotę 7 maja 2022 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Paradyża. Jej tegoroczne hasło „Przyjdź do źródła, wejdź na szczyt” nawiązuje do słów Konstytucji o Liturgii Soboru Watykańskiego II, która stwierdza, że “liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc”.
Program spotkania:
8.30 Otwarcie recepcji, możliwość zwiedzania
9.30 Blok modlitewno-katechetyczny (z podziałem na grupy wiekowe: grupa młodsza w kościele, grupa starsza w auli św. Józefa, młodzież w kaplicy na I piętrze)
11.30 Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z obrzędem błogosławieństwa do pełnienia funkcji lektora
13.00 Piknik ministrantów
13.30 Blok konkursowo-sportowy (finał ligi ministranckiej, mecz towarzyski Polska – Ukraina, konkurs liturgiczny, gra terenowa przygotowana przez ZHR, konkurencje sportowe przygotowane przez KSM, parada motocykli)
15.45 Wręczenie nagród
16.00 Zakończenie
Udział w wydarzeniu wezmą również dzieci z Ukrainy przebywające aktualnie na terenie diecezji. Będą miały możliwość zwiedzania obiektu w Paradyżu oraz wzięcia udziału w konkurencjach sportowych.

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …