Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 3 października odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka. Do Rokitna przybyło kilka tysięcy pielgrzymów wraz ze swymi duszpasterzami.

Pielgrzymka rozpoczęła się od modlitwy różańcowej. Później katechezę wygłosił moderator wspólnot Żywego Różańca archidiecezji katowickiej – ks. Zbigniew Kocoń. Natomiast głównym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, którą koncelebrował bp Paweł Socha, bp Adam Dyczkowski oraz wielu kapłanów z naszej diecezji.

Po Mszy św. odbyło się wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W tym roku przyznano 11 wyróżnień. Otrzymało je 5 kobiet, 5 mężczyzn oraz 1 małżeństwo.

Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r. Szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej tzw. „dziesiątki” różańca.

Kandydatów do odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”  przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne. Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę odznaczenia, ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny. Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża.

Słowo bp Tadeusza Lityńskiego na początku Mszy św.:

Procesja do ołtarza:

Bp Paweł Socha opowiada czym dla niego jest modlitwa różańcowa:

Galeria zdjęć: TUTAJ.

Sprawdź także

Adwent i nowy rok duszpasterski

W niedzielę 1 grudnia Kościół wkracza w nowy rok liturgiczny i rozpoczyna Adwent – okres …

Skip to content