niedziela , 16 czerwca 2024

Zmarł ks. Janusz Malski

5 października 2020 r. w szpitalu onkologicznym w Aviano zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. Janusz Malski, moderator generalny Cichych Pracowników Krzyża.
Msza św. żałobna oraz pogrzeb odbędą się 8 października 2020 r. w Montichiari we Włoszech, o godz. 15.00. Ciało śp. ks. Janusza Malskiego zostanie złożone w kwaterze Cichych Pracowników Krzyża.

W Polsce upamiętnimy jego odejście do domu Ojca 11 października 2020 r. O godz. 15.00 w kolegiacie głogowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Janusza Malskiego. O 14.30 będzie odmawiany różaniec w intencji jego duszy.

Ks. Janusz Malski SOdC urodził się 25 czerwca 1957 r. w Szczecinie. W 1978 rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów w Polsce wyjechał do Włoch, aby tam wstąpić do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża. Konsekrację przyjął jeszcze z rąk bł. Luigiego Novarese. Studia teologiczne kontynuował na Uniwersytecie Camilianum, gdzie uzyskał stopień licencjata. Został wyświęcony na kapłana w roku 1985. Od początku zależało mu, aby dzieło tej wspólnoty rozwijało się w Polsce. W 1997 r. został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie, którego uroczyste otwarcie świętowano w 2003 r. W 2012 r. został wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża na świecie. Od tej pory jego miejscem zamieszkania stał się Rzym. W 2018 r. walne zgromadzenie wszystkich członków tej międzynarodowej wspólnoty wybrało go ponownie na tę funkcję.

Sprawdź także

Diecezjalny odpust w Rokitnie

– Trzeba nam dziś uczyć się od Maryi słuchania i wysłuchiwania drugiego człowieka. To także …

Skip to content