Zmarł ks. Janusz Malski

5 października 2020 r. w szpitalu onkologicznym w Aviano zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. Janusz Malski, moderator generalny Cichych Pracowników Krzyża.
Msza św. żałobna oraz pogrzeb odbędą się 8 października 2020 r. w Montichiari we Włoszech, o godz. 15.00. Ciało śp. ks. Janusza Malskiego zostanie złożone w kwaterze Cichych Pracowników Krzyża.

W Polsce upamiętnimy jego odejście do domu Ojca 11 października 2020 r. O godz. 15.00 w kolegiacie głogowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Janusza Malskiego. O 14.30 będzie odmawiany różaniec w intencji jego duszy.

Ks. Janusz Malski SOdC urodził się 25 czerwca 1957 r. w Szczecinie. W 1978 rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów w Polsce wyjechał do Włoch, aby tam wstąpić do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża. Konsekrację przyjął jeszcze z rąk bł. Luigiego Novarese. Studia teologiczne kontynuował na Uniwersytecie Camilianum, gdzie uzyskał stopień licencjata. Został wyświęcony na kapłana w roku 1985. Od początku zależało mu, aby dzieło tej wspólnoty rozwijało się w Polsce. W 1997 r. został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie, którego uroczyste otwarcie świętowano w 2003 r. W 2012 r. został wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża na świecie. Od tej pory jego miejscem zamieszkania stał się Rzym. W 2018 r. walne zgromadzenie wszystkich członków tej międzynarodowej wspólnoty wybrało go ponownie na tę funkcję.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …