Diecezjalna piesza pielgrzymka w drodze na Jasną Górę

Ponad pół tysiąc osób wyruszyło wraz z pielgrzymką gorzowską, głogowską i zielonogórską w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Na drogę pątników w tym roku pobłogosławił biskup pomocniczy Adrian Put.

GALERIA ZDJĘĆ – GORZÓW WLKP., GŁOGÓW, ZIELONA GÓRA

Najszybciej, 31 lipca, wyruszyła gorzowska pielgrzymka. – Każde pielgrzymowanie w Kościele, każde pielgrzymowanie w ludzie Bożym jest nade wszystko obrazem. Obrazem Kościoła, który jest w drodze – przypomniał bp Adrian Put podczas Mszy św. w katedrze na rozpoczęcie wędrówki.

Natomiast 2 sierpnia wyruszyła głogowska i zielonogórska pielgrzymka. Wszystkie nurty diecezjalnej pielgrzymki  wędrują z hasłem „Trwajmy w Kościele”. – Chcemy pokazać, że jesteśmy Kościołem normalnym, radosnym, pełnym entuzjazmu i otwartym na innych – mówi ks. Krzysztof Kocz, kierownik zielonogórskiej pielgrzymki.

Pielgrzymką głogowską kieruje ks. Leszek Okpisz, a gorzowską ks. Krzysztof Kolanowski.

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …