Na rokitniańskich dożynkach w roku 2022

Dożynki diecezjalne w Rokitnie

Tradycyjna diecezjalna modlitwa wdzięczności za plony oraz o błogosławieństwo dla rolników odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie we wtorek 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku będzie ona złączona z dziękczynieniem za 50 lat posługi biskupiej i 65 lat kapłaństwa bp. Pawła Sochy. Z tego powodu szczególne zaproszenie do udziału w tej uroczystości skierowane jest do wszystkich, którzy z rąk Dostojnego Jubilata przyjęli sakrament bierzmowania.
Program uroczystości:
  • godz. 10.00 – nabożeństwo różańcowe;
  • godz. 10.45 – występ zespołu Magia Folkloru z Grębocic;
  • godz. 12.00 – msza św. przy ołtarzu polowym z błogosławieństwem wieńców żniwnych oraz rozdaniem chleba pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy (śpiew w trakcie liturgii poprowadzi zespół Jarzębina z Rzeczycy).
  • Po mszy św. obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa. Wystąpi również Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.
Dla uczestników uroczystości przewidziano posiłek. Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z animacji i strefy relaksu.
Obchodom diecezjalnych dożynek będzie towarzyszyło Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, które zaprasza do odwiedzenia swoich stoisk.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …