Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Tenisie Stołowym

W Głogowie 22 lutego odbyły się II Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Tenisie Stołowym. Sportową rywalizację poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja.

Zawodnicy przed rozpoczęciem rywalizacji wzięli udział w Mszy św. w parafii pw. św. Mikołaja. Mecze były rozgrywane Szkole Podstawowej nr 14.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli bp Tadeusz Lityński i prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Organizatorami byli głogowska parafia pw. św. Mikołaja oraz Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Tenis stołowy to tylko jeden z obszarów sportowej aktywności służby liturgicznej. W diecezji funkcjonują ponadto ministrancka liga piłki nożnej oraz rozgrywki szachowe.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …