Diecezjalne rekolekcje wielkopostne

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbędą się diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne. Transmisję rozważań rekolekcyjnych z seminarium duchownego w Paradyżu przeprowadzi każdego dnia o godz. 19.00 w TVP3 Gorzów Wielkopolski oraz Radio Zachód.

Nauki rekolekcyjne będą oparte na kolejnych fragmentach ósmego rozdziału Ewangelii wg św. Jana, które lekcjonarz mszalny wyznacza na poniedziałek, wtorek i środę piątego tygodnia Wielkiego Postu. Wygłoszą je duchowni naszej diecezji: ks. Grzegorz Cyran (poniedziałek), ks. Waldemar Kostrzewski (wtorek) i ks. Robert Patro (środa). Każdą naukę rekolekcyjną poprzedzi śpiew pieśni wielkopostnej oraz odczytanie fragmentu Ewangelii. Po nauce zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie będą śpiewane suplikacje.
Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne transmitowane w regionalnych mediach przynajmniej w pewnej mierze zastąpią wiernym tradycyjne rekolekcje wielkopostne w parafiach, które w tym roku w wielu miejscach nie mogły się odbyć ze względu na stan epidemii.
ks. Andrzej Sapieha
Notariusz Kurii

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim

Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 marca …