Diecezjalny Dzień Dziecka

2 czerwca tysiące dzieci z spotkało się na modlitwie i wspólnej zabawie. Gdzie? Oczywiście w Rokitnie na Festynie Rodzinnym „Bądźmy Razem”.

Na zabawę z mnóstwem atrakcji jak co roku zaprosiła diecezjalna Caritas. Ale tradycyjnie wspólne świętowanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Chcemy dziś podziękować za czułą opiekę Ojca, który jest w niebie. A także za czuła i kochaną, bliską i serdeczną opiekę naszych rodziców, którym chcemy podziękować za dar życia i miłość, którą okazują nam każdego dnia – mówił na początku Mszy św. pasterz diecezji.

Kazanie o św. Stanisławie Kostce wygłosił diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży  – ks. Łukasz Malec.

Spora grupa przyjechała z parafii pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie k. Nowej Soli. – Tu jest coś dla ducha i ciała. Świetna inicjatywa – podkreśla Anna Kozak z Parafialnego Zespołu Caritas.

A jak festyn rodzinny podobał się najmłodszym? – Jestem tutaj pierwszy raz i bardzo mi się podoba – mówił z uśmiechem 9. letni Adaś.

Organizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc ok. 150 wolontariuszy.

Festyn objęli swoim patronatem biskup zielonogórsko-gorzowski, wojewoda lubuski i marszałek województwa lubuskiego.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …